Quantcast
Channel: Credo Ua
Viewing all articles
Browse latest Browse all 43104

Грот св.Петра – під загрозою

$
0
0

Грот св.Петра

Рішення рятувати від природної руйнації Грот св.Петра в Антіохії над Оронтом ухвалив турецький уряд під головуванням прем’єр-міністра, Реджепа Таїпа Ердогана.

Грот – невеликий об’єкт, його розміри – 13х9,5х7 м. Його вважають одним із найстарших у світі скельних храмів. Грот св.Петра викутий у скелі, що височіє над Антіохією – однією з головних столиць стародавнього середземноморського світу.

В цьому місці, за легендою, св.Петро Апостол служив Євхаристію, коли – як написано в Посланні св.Павла до галатів (Гал 2,11) відвідував Антіохію. Традиція каже, що св.Петро був там навіть єпископом, перш ніж дістався Рима. Грот не є офіційним місцем культу, але він належить до державного музею Антіохії. Інколи його дирекція надає згоду для відправлення там св.Меси або проведення екуменічного молебню. Хоч це і складно через бюрократичні перепони.

Нині турецьке міністерство туризму і культури зайнялося зміцненням нестабільного ґрунту довкола Гроту св.Петра та консерваційними роботами, аби зберегти цінні мозаїки всередині. Також планується створення паркінгу, ресторану та магазинів із сувенірами. Влада розраховує на оживлення туризму в Антіохії, яка турецькою зветься Антак’я. Ця область межує з Сирією і стала місцем напливу сирійських повстанців, що відлякує туристів. Християн там усього кількадесят осіб. Хоча титул Патріарха Антіохійського носять п’ятеро східних ієрархів (троє католицьких і двоє православних), однак їхні резиденції – у Сирії або Лівані.

За останній час пошкоджень зазнало також інше відоме місце в нинішній Туреччині, пов’язане з початками християнства. Це сталося через весняну грозу, що пролетіла над Ефесом у західній частині країни. Сильний вітер знищив металеве накриття даху Дому Марії та повалив кілька дерев, які росли біля будівлі. Згідно з місцевою традицією, саме в цьому будинку Матір Божа провела кілька останніх років свого земного життя. Це одне з найбільш відвідуваних у Туреччині місць, коли туди прибувають християни-паломники. Серед прочан свого часу були також блаж.Йоан Павло ІІ та Бенедикт XVI, який побував тут 2006 року.

Ефеський Дім Марії шанують також і місцеві мусульмани.

За матеріалами: КАІ

 

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 43104