Quantcast
Channel: Credo Ua
Viewing all articles
Browse latest Browse all 43104

Папа благословив ягнят, з вовни яких виготовляють паллії для нових митрополитів

$
0
0

Щороку 21 січня, в день свята святої Агнеси, римські ченці Регулярні Каноніки Згромадження Найсвятішого Спасителя Латеранського, які опікуються базилікою святої Агнеси в Римі, представляють Святішому Отцеві два білосніжні ягнятка, посвячені цього ж ранку абатом Регулярних Каноніків саме в базиліці святої Агнеси.

Ягняток, подарованих монахами-трапістами з римського монастиря «Трьох джерел», підготовляють до благословення монахині римського монастиря Згромадження Пресвятої Родини з Назарету, які майже 130 років виконують це завдання. Ці Сестри, яких називають також Назаретанками, трудяться в багатьох країнах світу, серед яких і в Україні. Ягнят купають, прикрашають коронами з квітів та вкривають пелеринками. Одна з них червона на спогад мучеництва святої Агнеси, а друга, біла, символізує її дівицтво.

Коротка церемонія представлення ягнят, за традицією, була проведена вчора, 21 січня, в каплиці Папи Урбана VІІІ в Апостольському палаці у Ватикані.

Під час Страсного Тижня цих ягняток стрижуть, а з отриманої вовни виготовляють так званий «паллій» – невеликий, вузький омофор з білої вовни, на якому виткано 6 чорних шовкових хрестів. Під час урочистих богослужень паллій, насамперед, вживає сам Папа, а митрополити у своїх дієцезіях і єпархіях – при особливих, урочистих нагодах. Щороку виготовляється стільки палліїв, скільки призначено нових митрополитів і вони зберігаються в особливій срібній скрині над гробом Святого Петра. Папа благословить їх під час вечірні в навечір'я празника Святих Петра і Павла, і наступного дня, у саме свято, накладає їх на нових архиєпископів-митрополитів, як знак їхньої влади та єдності із Святим Престолом.

Паллій є суто пастирською відзнакою для глав архидіоцезій. Архиєпископи, які служать секретарями Ватиканських конгрегацій або несуть служіння ватиканських послів у країнах світу, не отримують цей знак митрополичої гідності.

Також це символ митрополичої влади і, одночасно, символ єдності з Апостольським Престолом, єдності з єпископом Риму – наступником Святого Апостола Петра. Він становить знак сопричастя, що є основою всього життя Церкви, пригадує, що ієрархічний характер сопричастя є виявом того, що Церква, щоб бути одною, потребує особливого служіння Церкви Риму та її єпископа, а також особливо висвітлює вселенськість Церкви, яка послана Христом, щоб звіщати Євангеліє всім народам та служити всьому людству.

За матеріалами: Радіо Ватикан

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 43104